Úno 28

Jak si doma udělat hamburgera

Posted in Jidlo

images 41 200x120 Jak si doma udělat hamburgeraHamburger je neodmyslitelně spjat s moderní dobou naší společnosti. Stravování ve fast foodech je zdraví škodlivé a představuje pro náš organismus nemalé zdravotní rizika, proto je minimalizujte se naučte dělat domácí hamburgery z kvalitních surovin. Udělejte radost sobě a svým blízkým nebo překvapte své přátelé na zahradní párty.

Výroba domácího hamburgeru

Základem domácího hamburgeru je kvalitní maso, doporučujeme zakoupit hovězí plec od vašeho oblíbeného řezníka. Supermarketům a jejich polským výrobkům se vyhněte obloukem. Rovněž si požádejte o hovězí pupek a několik plátků slanina, ta dodá hovězímu burgeru řádný šmrnc. Je důležité veškeré maso nakrájet na malé kousky a po té umlít na domácím mlýnku. Stejně tak můžete požádat svého řezníka, aby tuto práci udělal za vás.

Domácí hamburger si okořeňte

Zde se meze fantazii nekladou. Naše redakce doporučuje lisovaný česnek, trochu bazalky, sezamového semínka, pepř, sůl, trochu kmínu a pořádně těsto zpracovat. Nyní vytvořte z masa 200g placky. Uprostřed vytvořte na rozpečeném grilu nebo žulovém kameni malý důlek, čímž vytlačíte maso do stran. Dělá se to kvůli estetickému vzhledu. Mleté hovězí maso se dělá z každé strany maximálně 5 minut, záleží na stupni rozpálenosti grilu.

Příprava oblohy pro domácí hamburger

Bulku si rozkrojte. Z jedné strany potřete ketčupem a druhou hořčicí. Položte list salátu, kolečka rajčat a zasypte cibulí. Na teplé maso položte strouhaný čedar a společně vložte na housku. Přiklopte vrchní stranou bulky a domácí hamburger je hotový. Pro fajnšmekry můžete udělat volské voko, položit ho na samý vrchol a celou bulku propíchnout dekoračním nožem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat