Blíží se onen den a my jsme ještě nezačali s přípravami, to je první ze zásadních chyb, které po té vedou k nechtěnému poškození nábytku. Nejlépe je začít 2 – 5 dní před samotným stěhováním. První věcí, na kterou se zaměřte je vyprázdnění všech skříní, komod, poliček. To je jedna z hlavních příčin nehod při transportu nábytku. Neméně důležitou roli sehrávají šuplíky a dvířka. Ty zalepte kvalitnější páskou, jenž nezanechává žádné stopy po sejmutí.
Nezapomeňme svůj nábytek obalit bublinkovou fólií a u cennějších kousků, nebo nového předmětu zaopatřit stěhovací krabice s pětivrstvé lepenky a tím snížit riziko oděru na minimum.
Při stěhování se toho může přihodit
Krabice zbytečně nepřetěžujte. Hrozí protrhnutí dna a nebo špatnou a těžkopádnou manipulaci. Do větších krabic si dávejte prádlo a oděvy, mezi ně prokládejte křehké materiály. Pokud vám dojdou krabice, můžete použít igelitové pytle o objemu 110 l. Nevkládejte do nich ostré hrany, snažte se před zavázáním vytlačit všechen vzduch a pro jistotu ho omotejte horizontálně a vertikálně lepenkou. Pokud nevlastníte žádné přepravní materiály, tak by vám je stěhovací společnost měla obstarat za přijatelnou cenu.
Stěhování s přehledem
Sklo a zrcadla, vždy omotejte bublinkovou fólií a označte jej štítkem, aby sním bylo nakládáno se vší opatrností. Skládání do auta zajišťuje šéf stěhovací čety. Vždy si po skončení vše pečlivě skontrolujte pro případnou reklamaci
články stěhování