Led 16

Montáž vnitřních okenních parapetů

Posted in Stavíme

mom mum mommy by berkozturk d3iipvs 200x120 Montáž vnitřních okenních parapetůKoupili jste si okenní parapet a rádi byste si ho usadili k oknu sami. Máte kutilského ducha a nebo su jen chcete dokázat, že na to máte. Výměna a následná montáž parapetu je velice snadná, avšak musíme si dát pozor na několik věcí a dodržovat předem stanovený postup.

  • Předem si připravte povrch místa kam budeme okenní parapet montovat. Měl by být rovný a soudržný. Výška od rámu 20 – 25mm.
  • Podklad musí být suchý a vytvrdlý. Vlhko by mohlo váš parapet nepříjemně z deformovat. Také se vyvarujte velkých výkyv teplot. Optimální je 10 – 25 °C
  • Montáž je dobré zahájit po vyzrání štuku na špaletách, pokud tedy  štukování bude probíhat
  • parapet je dobré zasunout pod okenní rám, aby se zabránilo jeho vytržení. Pokud nemáme tuto možnost, tak je vhodné použít kovový nebo plastavý profil ve tvaru L nebo U a tím vše zabezpečit.
  • Mezi špaletou a parapetem by měla vzniknout 2mm spára na každé straně. Předpokládám s pravoúhlostí. Vznikla mezera se vyplní akrylovým tmelem a přejede prstem. Ten totiž nejlépe vtěsná akryl do požadovaného místa a krásně jej zacelí. Doporučuje se štětec a jarová voda, ovšem z osobních zkušeností dávám přednost prstu.
  • Mezi zdí a vnitřní hranou nosu se nechává 5 mmm. odstup
  • Na opracování použijte přímočarou pilku, nebo formátovací pilku, též je vhodná horní frézka. Dbejte zvýšené opatrnosti a snažte se neporušit ochrannou vrstvu – laminát.
  • Okenní parapet se usazuje do montážní pěny a nebo flexibilního lepidla. V tom, a%ť si každý vybere sám. U pěny počítejte s bobtnáním, a proto to s ní nepřežeňte. Osobně používám stavební lepidlo na obklady. To naneste na parapet a tlakem sním po podkladu pohybujte, ať se lepidlo krásně přichytí. Vyrovnejte vodováhou a ponechte mírný spád
  • Po vytvrdnutí naneseme akrylátový tmel mezi parapetem a zdivem a silikon mezi plastovými spojy okna a parapetu.

 

články okenní parapet

comments: 0 » tags:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat