Kvě 26

Jak ušetřit peníze – výměna oken

Posted in Finance

012882 200x120 Jak ušetřit peníze   výměna okenVýměna oken sebou bere dost značné změny. Rozhodně to není nejlevnější záležitostí, avšak investice vložená do oken je za každých podmínek návratná. Můžeme se zde bavit o více aspektech, než je  úspora energie.

Úspory ve výměně oken.

Výměnou oken získáváme okamžité estetické a vzhledové  vlastnosti, zvyšující úroveň našeho pokoje. Zvuková izolace je taktéž nepostradatelná pro čerstvé maminky. Jejich děti tak mohou nerušeně odpočívat. Snadná a příjemná manipulace a nastavení mikroventilace je další výhodou. okno se dá jedním tahem uzamknout, pořídit i dětskou pojistkou. To, že ušetříme energii za vytápění o tom ani nemluvě. Další nenahraditelnou vlastností je údržba. Mytí se provádí pouze z obou protějších stran. Prostor mezi skly je totiž hermaticky uzavřen. Pokud tedy úsporu energie berete vážně, zaměřte se i na svá okna, která vám mohou ušetřit značnou část vašeho rodinného rozpočtu. Díky oknům se váš život posune o další krůček k k pohodlné idylce.

Případy, kdy se výměna nehodí

Při výměnně oken se nejdříve poraďte s odborníkem jestli je nutná. Pokud stávající rámy jsou v pořádku i s okeními rámy a stím spojené izolační vlastnosti zasklení, mnohdy postačí pouhé přetření a nebo jen vyměnit těsnění. Tím se vyhnete zbytečné výměně oken, která nebyla až, tak nutná. Také můžete narazit na odpor památkářů, je lépe se před výměnou informovat, abyste posléze nemuseli okna demontovat.

Postup při výměně okna

  • demontáž starého okna
  • úprava otvoru pro montáž nového okna, očištění zdi, případné drobné opravy
  • zasazení nového okna, vyrovnání a ukotvení
  • vyplnění spár montážní pěnou
  • instalace parapetů
  • úpravy spár (po zatvrdnutí montážní pěny)
  • dokončovací práce – očištění okna, montáž žaluzií, seřízení okna a hrubý úklid
comments: 0 » tags: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat