Dub 27

Keramické nože za to opravdu stojí

Posted in Jidlo

images 2 200x120 Keramické nože za to opravdu stojíJen velmi těžko nalezneme jediného kuchaře, který neslyšel o keramických nožích. Jde o ideálního pomocníka k jakékoliv přípravě rozličných pokrmů. Své uplatnění naleznou jak u standardního krájení zeleniny, tak i masitých pokrmů. Avšak už jen málo kdo z nich ví, jaké skutečné bohatství a výhody keramické nože do světa moderní gastronomie přinášejí. Pokud si myslíte, že jde jen o novodobý trend či dokonce módní výstřelek, tak jste na omylu. Jakmile jednou tyto nože vyzkoušíte, tak nebudete chtít jiné. Předem jejich nákupem vás musíme upozornit, že jde o silně návykový sortiment, proto s rozvahou. Velkou a zároveň nepostradatelnou výhodou je fakt, že se nikdy nemusí brousit. Klasický kov podléhá opotřebení, proto si k němu musíte koupit brousek a občasně si je doladit k obrazu svému. V případě, že máte celou sadu nožů, tak jde o nezanedbatelný strávený čas zbytečným broušením.

Keramické nože a jejich výhody

Další nespornou výhodou je jejich váha. A dokonale nelepivé ostří. Dokonce je prokázáno, že krájení klasickými noži znehodnocuje vitamínovou složku zeleniny i ovoce. Keramické nože tyto důležité látky nenarušují a ponechávají je v původním stavu. I přes počáteční nedůvěru mnoha zájemců či obdarovaných lidí se keramické nože ihned staly velkým hitem a v dnešní době jsou již samozřejmostí. Za svou několikaletou éru si vydobyly pevné postavení na českém, ale i celosvětovém trhu. Dávejte si však pozor. Keramické nože mají jednu malou nevýhodu. Jsou totiž natolik ostré, že okamžitý přechod na ně může být pro někoho velmi nebezpečný. I přes svůj nevinný vzhled jde o kuchyňské predátory číslo jedna.

 

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat