Lis 26

Jak na hyperaktivní dítě

Posted in Rodina

child healthy vegetables lunch 590 200x120 Jak na hyperaktivní dítěJe vaše milovaná ratolest někdy až příliš živá? Divíte se, kde tu energii pořád bere?  Soustavné dovádění a neutuchající zájem po pohybu je na denním pořádku a vám z toho jde hlava kolem. Nepropadejte však panice, může se totiž jednat o dětskou poruchu v podobě hyperaktivity, která vyžaduje specifické zacházení, které zamezí nežádanému prohloubení celkového stavu.

Odkud se hyperaktivita vzala

Hyperaktivita dítěte je taktéž označována jako porucha pozornosti. Řadíme ji mezi lehké mozkové disfunkce. Dodnes se s jistotou neví, odkud se bere a jaké příčiny ji vyvolávají. Umíme ji pouze analyzovat a mírnit její průběh, či samotný vznik. Mezi nejrizikovější faktory vzniku hyperaktivity patří.

  • Užívání tvrdých a měkkých drog v průběhu těhotenství.
  • Důležitým aspektem je porodní hmotnost.
  • Svou roli hraje i genetika a infekční onemocnění matky v těhotenství

Jak hyperaktivitu nezaměnit za aktivitu

Pokud se na chviličku přeneseme do časů našich babiček, tak slovo hyperaktivita bylo spojováno s nevychovaností a neukázněností. Dnes už víme, že toto tvrzení není pravdou, ovšem dost často se setkáváme, že se tato porucha přisuzuje i dětem, které projevují i mírnou známku zvýšené aktivity a to také není dobře. První příznaky se většinou projevují v útlém období dítěte nejčastěji do 5 let jeho věku. Od 2 do svých 4 let děti neuznávají autority a jeví se jako nejvíce zlobivé, absolutně nereagují na zákazy, výhružky, ani obdobné projevy negativního postoje rodičů. Neustále zkouší nové věci a žijí si ve svém světě postupného poznávání a neutuchající zvídavosti. To, ale není zvýšená pozornost, nýbrž klasické dětské období, kterým si projde úplně každý.

Jak tedy hyperaktivní dítě poznat

  • Dítě neustále mluví a nechce přestat.
  • Má problémy se soustředěním a dělá mu obtíže sedět při vyučování v klidném stavu.
  • Jakýkoliv podnět ho ihned vyruší.
  • Neustále zaměstnává své ruce a nohy, nebo si s nimi hraje.
  • Naprosto nekontrolovaně ztrácí věci.

Děti s touto poruchou potřebují maximální rodičovskou péči a porozumění, jen tak  může dítě vyrůst v sebevědomého a zdravého jedince.

 

 

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat