Lis 21

Jaké rolety náš trh nabízí

Posted in Dum a zahrada

Window 200x120 Jaké rolety náš trh nabízíOkenní rolety jsou nedílnou součástí zvýšení komfortu každého bydlení. Cítit se doma bezpečně a příjemně je prioritní zásadou. Rolety nejen že slouží jako perfektní stínící systém před ostrým a mnohdy až nepříjemným slunečním světlem, který je na vině předčasnému buzení, ale také zajišťuje intimitu a soukromí od okolního světa. Pokud si potrpíte na domácí pohodu, neměli by okenní rolety uniknout vaší pozornosti. Ještě než se rozhodnete nějaké pořídit, pojďme se společně podívat na jejich základní rozdělení. Existuje celá řada rolet s různorodým využitím a cíleným zaměřením. V podstatě rozdělujeme dva základní druhy, které se dělí podle způsobu ukotvení, instalace a technického zpracování. Mimo jiné v nich nalezneme i odlišný styl ovládání.

Venkovní předokenní rolety

Jde o standardní rolety, které se instalují zvenčí. Jsou přizpůsobeny a zároveň panují zvýšenou odolností povětrnostním vlivům a klimatickým podmínkám. Vynikají zejména ochrannou funkcí před slunečními paprsky a tepelnou regulací v samotné místnosti.

Vnitřní rolety

Vnitřní rolety jsou rozsáhlou skupinou, které se dělí na další podkategorie dle vlastností a jejich užití. Valná většina těchto rolet je zhotovena z látkového materiálu, který se mnohdy impregnuje, aby byl odolný vůči prachovým částicím. Nejedná se však o jedinou povrchovou úpravu.

  • Rolety na křídlo okna – zde nalezneme roletu s navíjecím systémem nainstalovanou na křídlo okna. Jde o komplexní systém, který je používán nezávisle na poloze okna. Roleta tvoří neodmyslitelnou součást daného okna.
  • Rolety nad okno – jde spíše o interiérový doplněk, který splňuje především designový účel a umisťuje se po celé délce nad okno.
  • Zastiňovací rolety – už podle názvu jste určitě vytušili, že prvořadou funkcí v této podkategorii bude usměrňování a regulace vstupu světelného zdroje. Roleta vytváří tzv. stín, jelikož nějakou část světla propouští. Tím získáte velmi příjemnou atmosféru.
  • Zatemňovací rolety – tento typ rolet nepropustí žádné světlo.
comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat