Kvě 27

Jak narazit sud

Posted in Hobby/volný čas

beer by theprodiqy 200x120 Jak narazit sud

To, že je Česká republika národem pivařů ví téměř každý, ale narazit sud neumí valná většina obyvatel. Všichni se vesměs spoléhají na pivovary, které stáčejí svůj zlatavý mok PET lahví, plechovek, skla a nyní i plechových soudků. Ovšem to nevynahradí chuť čerstvě natočeného piva s přáteli u ohně. Pokud se u vás v partě nenalezne nikdo, kdo by zvládl sud bez újmy na zdraví narazit, tak je tento článek dělaný přímo pro vás. Vyberte si sud, k tomu odpovídající narážecí hlavu a pusťte se do toho.

Jak správně narazit sud piva

Hlavní zásadou je dobře vychlazený soudek piva, v opačném případě hrozí únik piva ihned po odstranění plastové zátky. Dejte si záležet a nikam nespěchejte. Pomalu odtrhněte nebo odřízněte originální zátku a následně za ni umístěte zátku dvoudílnou. Pokud máte po ruce potravinářskou vazelínu, tak ji použijte na gumovou zátku, aby dobře vklouzla na požadované místo. Postačí i jelení lůj na rty. Výměna musí být rychlá, jen tak zamezíte zakarbování. Navlhčete jehlu výčepního ventilu vodou a zatlačte střed gumové zátky. Následně zacvakněte na okraje soudku výčepní zařízení a můžete začít stáčet první korbáče piva. Pro zvýšení tlaku využijte pumpičku. Pivo by mělo vytékat volně, ne pod tlakem. Pokud používáte průtokové chlazení a adaptér, tak je postup naprosto stejný.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat