Úno 9

Jak poznat čerstvé vejce

Posted in Jidlo

Fallen Egg Friend by lilineko Jak poznat čerstvé vejceČerstvé vejce si přeje asi každá hospodyňka, pokud se budeme řídit určitými zásady, tak jim příjemně prodloužíme životnost, ale dokážete čerstvé vejce vůbec poznat? Starší plave na hladině ve sklenici vody, tento trik znali už naše babičky a po jeho rozklepnutí se rozteče do stran. U takových produktů se i těžko odděluje bílek od žloutku a následně po uvaření si určitě povšimnete, že se nenachází uprostřed.

Čerstvé vejce v obchodě

Pokud jdeme na nákup a chceme mít čerstvé vejce s maximálním přihlédnutím na jakost a kvalitu, tak je důležité nenechat se zlákat sympatickou cenou, která mnohdy vyhrává nad kvalitou zboží. Dívejme se především na údaje na obalu a to hlavně na spotřební informace. Vybírejte si taková, které jsou už na pohled čistá a hezká. Čerstvé vejce krásně voní, tedy jakmile ho přidáme v kuchyni na pánvičku, atak by to mělo být pokaždé. Raději se vyhněte syrové konzumaci, pokud je nemáte z dobře ověřeného zdroje.

Nejlepší jsou čerstvá vejce od babičky, to je přeci každému jasné, ale ne každý má tu možnost se k právě takovým dostat. V opačném případě používáme bílky a žloutky do polev a nepečených sladkostí jen tehdy, pokud projdou tepelnou úpravou, či postupem.  Šlehejte je s cukrem ve vodní lázni. Za opravdu čerstvé vejce považujeme pouze ty, které slepice snesla před méně jak 10 dny.

Čerstvé vejce a etiketa

Na etiketě čerstvých vajec si všímejte označení Extra A – taková jsou úplně nejlepší. Nesmějí být starší jak sedm dní, po té se páska sundává a píše se pouze A. Skupina B je skupinou, která prošla konzervací, nebo chladícím procesem. Čerstvé vejce jsou základní prioritou zdravé kuchyně. Dbejte na jejich výběr v obchodech a raději si za kvalitu připlaťte,, nebo si pro ně jezděte k místnímu zemědělci, kterého dobře znáte, ten je bude mít nejlepší.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat