Úno 2

Velké mýty o autopojištění

Posted in Auto - moto

817831 img auto 300x191 Velké mýty o autopojištění
Nedávný průzkum mezi tuzemskými motoristy prokázal, že se toho o povinném ručení a havarijním pojištění ví velmi málo. Dokonce mnozí z dotazovaných doposud žili v mylných představách. Lidé jsou v tomto pohledu neponaučitelní. Jenže, pak když se stane neštěstí, je už pozdě. Pojďme se kouknout na zásadní omyly, kterému autopojištění panují.

Škoda na vlastním autě je kryta z povinného ručení

Tak tento omyl je nejčastější odpovědí v průzkumu. Tuto škodu hradí havarijní pojištění, za které se připlácí. Povinné ručení kryje pouze škody, které způsobíte jiným osobám

Povinné ručení zaniká prodejem auta

Bohužel nestačí pouze vozidlo prodat. Smlouvu o povinném ručení je nutné vypovědět písemně, a to pojistníkem, co by původním vlastníkem

V případě nehody není důležité, jakou asistenční službu zavolám

Pokud se dostanete se svým automobilem do problémů a je nepojízdné. Nikdy se nesvěřujte asistenční službě, která se na místě objeví zcela náhodně. Pokud by neměla smlouvu s vaší pojišťovnou, dostali byste se do svízelné situace.

Povinné ručení hradí jen škodu na autě

Povinné ručení není jen produktem, který zalepuje škody způsobené na vozidlech, ale také na zdraví jednotlivých účastníků nehody. Z povinného ručení se hradí bolestné, ale i ušlý výdělek.

Autopojištění není nutné, pokud jezdím málo

Pojištění odpovědnosti z provozu je samozřejmě ze zákona povinné a vztahuje se na každé vozidlo, třeba i zaparkované v garáži. Každé vozidlo zapsané v registru, je povinno mít sjednané povinné ručení. V opačném případě vám hrozí pokuta do 40 000 Kč. Můžete ho však dočasně odhlásit.

Pokud přestanu platit povinné ručení, zanikne

V případě, že se rozhodnete neplatit, tak vám pojišťovna zašle upomínku, ve které naleznete upozornění, že smlouva zanikne, teprve až po uplynutí měsíční lhůty opravdu zaniká. Vy jste povinni uhradit dlužné pojistné do doby zániku smlouvy.

 

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat