Led 25

Povinné ručení – kdy volat a kdy nevolat policii.

Posted in Auto - moto

car Povinné ručení   kdy volat a kdy nevolat policii.Povinné ručení je nenahraditelným pomocníkem při náhradě vzniklé škody, které způsobíme na cizím majetku. Ovšem jsou i případy, kdy se stejně snadno dostanete na druhou stranu řeky a to strany poškozeného. Povinné ručení pracuje jako dokonalý nástroj na ochranu odpovědnosti. Každá nehoda podléhá určitým postupům. Nejdůležitější je detailní dokumentace celé nehody. Fotografie jsou nedílnou součástí každé nehody a dokáží usnadnit rozluštit celou zápletku. Ne vždy se výpovědi řidičů shodují.

Vina a nevina u povinného ručení

Povinné ručení funguje jako důležitá ochrana poškozených osob při jakékoliv škodě způsobené druhou osobou. Jde o produkt, bez kterého nemůžete vyjet na silnici. U každé nehody je proto důležité z hlediska povinného ručení označit viníka. Ovšem ani to dnes v některých případech nestačí. Na domluvu se také raději nespoléhejte a mějte raději psaný dokument. Tohoto pravidla se držte, pokud neasistuje policie.

Kdy volat Policii

Jak funguje povinné ručení, už víme, teď se pojme podívat, kdy je nutné volat policii. Volejte vždy, pokud si myslíte, že škoda včetně na majetku přepravovaných věcí přesáhla hranici 100 tisíc. Při jakémkoliv zranění. Pokud dojde ke škodě na majetku třetí osoby a pokud dojde k poničení pozemní komunikace. Voláme i v případě, pokud se nedohodnete s viníkem na místě.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat