Pro 5

Jak podat žádost o zelenou kartu

Posted in Prace

76194 Jak podat žádost o zelenou kartuZelená karta – průběh žádosti

O zelenou kartu můžete požádat na příslušném zastupitelském úřadu České republiky. Existuje ještě krajní možnost ve smyslu podání žádosti na pracovišti odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra a to podle místa pobytu na území České republiky. Pokud nevíte, kde se dá nalézt formulář k vyplnění, tak jeho předloha je k dispozici na internetových stránkách. Lze ji přímo vyplnit, posléze vytisknout, podepsat a odnést na zastupitelstvo nebo Ministerstvo vnitra. V žádosti je důležité, abyste uvedli číslo a popis volného místa, o které máte zájem. Číslo je dohádatelné v registru míst vhodných pro zelené karty.

zelená karta – musíte předložit

  • Pro úspěšné vyřízení žádosti o zelenou kartu jste povinni předložit cestovní pas, který je samozřejmě platný a zároveň musí přesahovat platnost ukončení zelené karty minimálně o 90 dnů.
  • 2 fotografie
  • Doklady prokazující vaše vzdělání či odbornou kvalifikaci. Nejlépe originály popřípadě úředně ověřené kopie a úředně ověřený překlad do českého jazyka.
  • Zelená karta je klíčovým bodem ke vpuštění vaší osoby na naše území, proto po vás může být chtěno lékařské vyšetření, které prokazuje, že nejste vážně nemocni, či doklad obdobný rejstříku trestu.

 

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat