Čvc 19

Dovolená s dítětem – Kdy začít cestovat?

Posted in Rodina
5618542693 1c4ba1c81d z Dovolená s dítětem   Kdy začít cestovat?

Plánujete dovolenou a máte doma malé dítě? Pořádně si předem promyslete, kam chcete jet a na jak dlouho. A hlavně pamatujte na určité zásady, které byste měli při cestách s dětmi dodržet. Při výběru cíle cesty berte ohled na své dítě a jeho zdraví.

Vyhýbejte se:

  • příliš horkému, vlhkému nebo chladnému podnebí
  • příliš dlouhým cestám
  • velkému časovému posunu
  • vysokým horám chudým na kyslík.

Dejte přednost:

  • přímořskému klimatu
  • nízkým horám (do 1000 metrů n.m.)
  • venkovu.

Kdy začít cestovat?

Raději na své miminko příliš nespěchejte. V prvních měsících si teprve zvyká na vás, na domov a je pro ně velmi důležitý pocit jistoty a bezpečí. Má rádo známé prostředí. Obecně se nedoporučuje cestovat s dítětem do tří měsíců. Pak byste se měli poradit se svým lékařem o tom, kam chcete jet a jakým způsobem se budete přepravovat, jestli nebrání vašim úmyslům nějaká zdravotní rizika. Uvědomte si, že pro vaše dítě nemusí být snadné vyrovnávat se s novou, neobvyklou situací. Všímejte si, jak reaguje na cizí prostředí. Pokud mimo domov pláče nebo je nervózní, ještě počkejte. Řiďte se jednoduchým pravidlem: čím mladší dítě, tím blíže k domovu byste měli trávit dovolenou. Dlouhé cesty ani změny klimatu malým batolatům neprospívají. Pokud máte touhu poznávat nové kraje a země, pak až s dětmi, kterým je více než deset, a raději ještě staršími.

Zdroj: http://www.nasebatole.cz

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat