Čvc 10

Černá hora – zážitek na celý život

Posted in Kam na výlet?
211728009 09a8aae166 Černá hora   zážitek na celý život

Černá hora se postupně dostává do podvědomí českých turistů. Na první pohled se může zdát, že jde o nezajímavou lokalitu, která nemá, krom prosluněných pláží, co nabídnout. Hlavními turistickými letovisky jsou Budva, Kotor a Ulcinj. Přijatelné ceny a doposud neodhalené krásy, dělají z této oblasti stále oblíbenější destinaci. Samozřejmě, že i zde, jako v jiných zemích, můžete své dny volna a pohody proležet na pláži, ale byla by to věčná škoda. Skvosty, které Černá hora nabízí, jsou jedinečné.

Potopené město a vraky lodí

Mezi vyhledávané aktivity v přímořském městě Ulcijn, bezesporu patří potápění ke ztracenému městu, vrakům lodí z druhé světové války, ale i benátským plachetnicím starých 500 let. Pokud jste ještě neslyšeli o potopeném městě Oleotopolis, tak zde máte jedinečnou šanci, se s ním setkat z bezprostřední blízkosti . Vlivem rozsáhlého zemětřesení se propadlo na dno moře a z části bylo pohřbeno do obrovské masy písku.

Černohorská extremní řeka Tara

Pro vyznavače adrenalinového sjíždění, se v národním parku Durmitor skrývá světové dědictví organizace UNESCO v podobě řeky Tary. Tento tok se pyšní nejhlubším říčním kaňonem v Evropě a zároveň druhým na světě. Určitá místa, jsou tak úzká, že by se dala přeskočit jedním skokem. Hloubka se odhaduje na 1300 metrů. Dva skalní masivy, mezi nimiž budete proplouvat, vás naprosto učarují. Plavba se dá propojit s výstupem na horu Durmitor, která se stává častou zastávkou mnoha turistů. Užijete si nádhernou podívanou po okolní scenérii

Objevujte kulturní památky

Černá hora je bohatá na kulturní pamětihodnosti, jejichž dávná minulost se nesmazatelně vtiskla, až do dnešní doby. Nesčetné množství historických měst nabízí možnost nahlédnout do let minulých. Ať už jde o námořnické město Perest a nebo prastaré město Budva. Překrásná architektura s dochovanými domy, opevněními, paláci a kostely se stávají vyhledávanými místy. Jde o nezapomenutelný zážitek. Černá hora má nezaměnitelnou příchuť historie, která se odráží z každého položeného kamene či zasazeného stromu.

Přírodní krásy

Černá hora je velmi bohatá na přírodní úkazy. Nepropustné lesy s vyznačenými trasy, vás mnohdy zavedou k nádherným horským jezerům. Blankytně modrý povrch a třpytivý lesk, vtiskává těmto oblastem typickou tvář. Ten, kdo zavítal např. k Pivskému jezeru a nebo Crnskému, tak dá za pravdu, že se zde člověk cítí jako v zapomenutém kousku světa, kde se jen těžko hledají charakteristické znaky civilizace. Příroda si na oko žije svým životem a minimální zásahy lidského faktoru, se positvně podepisují na krásném okolí.

Černá hora je typickým územím, kde se dá dovolená trávit sluněním na pláži, ale skrývá i netypické možnosti, jak si dovolenou zpestřit, o spoustu zajímavých zážitků, které jinde nenajdete. Příroda, kultura a historie, se stává synonymem tohoto svérázného státu.

 

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat