Čer 18

Výrobte si iontový nápoj

Posted in Zdravi
4899930914 c8b6662faa z Výrobte si iontový nápoj

Iontové nápoje

Jakmile se vaše tělo dostane do nezvykle nadměrné zátěže, začne strácet důležité tekutiny,  minerální látky a ionty. Ztráta je pozvolná, takže se nemusíte bát, že přijdete o všechny své zásoby po zdolání prvního kopce. Vaše tělo začne vykazovat první projevy nerovnováhy, až po 10 minutovém sportování. Buďte proto připraveni nedostatkové látky a tekutiny tělu dodávat.

Odkud se ionty ztrácí?

Ionty se z organismu dostávají při nadměrném pocení, většinou tedy při posilování, či běhu a dalších zátěžových aktivit. Je dobré při tréninku popíjet iontové nápoje. Nedodržením pitného režimu, může mít za následek zkolabování organismu z vyčerpání. Nepodceňujte své síly a dejte na iontové nápoje, které vám zajistí přísun potřebných tekutin a látek.

Jak si připravit iontové nápoje doma?

V dnešní době není problém si vyrobit své vlastní iontové nápoje zcela nahrazující ty kupované.  K výrobě vám bohatě postačí obyčejný čaj, který svařte a následně ho nechte vychladnout, ale ne moc . Tím získáte vodu a draslík. Čaj oslaďte medem a přidejte malou špetku soli, ta nápoji dodá ionty, sodík a chlor. Podle špičkových odborníků by měly takto připravené iontové nápoje vystačit i vrcholovým sportovcům. iontové nápoje kupované jsou výjmečné ve svém obsahu iontu v jednom nápoji. Průmyslové se samozřejmě podaří do každé lahve nacpat daleko více látek, než se vám to podaří doma. Takže občas přijdou vhod. Hlavně ve chvílích, kdy jsme opravdu vyčerpaní.

Jak se dělí iontové nápoje?

Iontové nápoje se dělí na hyponotické, hypertonické a izotonické.
  • hypotonické iontové nápoje slouží spíše jako doplňovač tekutin a iontové zastoupení mají nižší. Jde o skvělý doplňek při mírnějším cvičení, chůzi a pod.
  • izotonické mají stejné množství iontů jako krevní plazma. Tento tip používají vrcholový sportovci např. při tenise nebo squashy.
  • Hypertonické se takřka na trhu nevyskytují, jejich využití je v lékařstvía podávají se nitrožilně. Jde o vysoký iontový koncentrát
comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat