Čer 15

Přírodní stimulanty

Posted in Zdravi
4528624762 8dbfc2348d z Přírodní stimulanty

Přírodní stimulanty

Stimulanty nemusí vždy závánět příměsí průmyslové výroby. Existuje mnoho přírodních látek, které dokáží naprosto ovládnout vaše tělo i mysl. Zaměřme se na základní stimulanty, přírodního odvětví. Káva, čaj, maté.

Káva

Káva se připravuje s čerstvých kávových zrn kávovníku.  Druhová hojnost dokazuje rozmanitost této plodiny. Známe na 50 druhů. Ovšem na výròbu kávy nám postačí 3 z nich. Jedná se o kávovník arabský – (Coffea arabica), kávovník mohutný – (Coffea canephora, syn. C. robota) a kávovník liberijský – (Coffea liberica).

Stimulanty v kávě obsažené, označujeme jako kofein. Tato pozoruhodná látka v našem těle blokuje receptor, na něž působí adenosin. Kofein tedy dělá opak toho, co dělá adenosin, který tlumí psychomotoriku, tvorbu moči a sekreci žaludeční šťávy. Káva může vyvolávat úzkost a neblaze působí na srdce a cévy. Taktéž ovlivňuje krevní tlak. Popíjení černé tekutiny je na naší planetě velmi oblíbené, cca 80% populace propadlo této chuti.

Čaj

Čaj patří mezi velmi příjemné stimulanty. Tento nápoj je zde od nepaměti, přesněji od 3 stol n.l. Techniku zpracování objevili Číňané. Ideálním řešením, je vlastnoruční sběr nejrůznějších bylinek. Dodáte svému tělu potřebné vitaminy, zvýšite odolnost imunitního systému a přijdete si také na lahodné stimulanty, jenž dokáží příznivě ovlivnit mysl.

Maté

Tento blahodárný nápoj je často zaměňován s čajem, i když s ním nemá nic společného. Maté v němž jsou v hojné míře zastoupeny stimulanty, se vyrábí z lístků cesmíny paraguayské, rostoucí ve Střední Americe. Rostlina je bohatá na kofein, minerální látky a spostu vitaminů. stimulanty jsou obsažené v přírodních zástupcích, tak proč toho nevyužít

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat