Kvě 23

Parfémy mohou být nebezpečné

Posted in Kosmetika

parfémy mohou být nebezpečné

Podle nenjnovější studie, obasuhuje převážná část parfémů škodlivé látky ohrožující lidské zdraví, oznámila to  mezinárodní ekologická organizace Greenpeace z Brusellu. Na paškál si vzali 36 módních značek, které jsou běžně k dostání po celé Evropě a byla zjištěna příměs toxických látek – ftalátů či syntetického pižma – skoro ve všech vzorcích. Nebezpečí hrozí i nám, parfémy se totiž prodávají v hojné míře i u nás.

Pokud vás zajímá, které parfémy vévodí odstrašující tabulce těch nejhorších vůbec, tak pokračujte ve čtení. Na prvním místě vede Eternity of women od Calvina Kleina, jenž byl o dva kroky na před, před všemi ostatními, tomu se raději vyhýbejte obloukem. Dobře si nevedl, ani Iris Blue od firmy Melvita, „Samec“ (Le Male) Jeana-Paula Gaultiera a Diorův Poison. Černou listinu zakončuje Van Gils od stejnojmenné firmy, Polo Blue od Ralpha Laurena, Cartierův „Polibek draka“, Céline Dion firmy Coty a Nightflight firmy JOOP!

Bezpečné parfémy

Toxické látky – ftaláty jsou nebezpečné, že by mohli poškodit dýchací ústrojí postiženého, jenž by byl těmto směsím opakovaně vystavován. Raději parfémy používejte decentně a z rozvahou. Greenpeace je jediným bojovníkem za osvětu a slibuje, že bude na výrobce tlačit, aby složení psali na svých výrobcích a vyvarovali se použití toxických látek, jen tak mohou být parfémy bezpečné.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat