Dub 10

Pojišťujeme nemovitost

Posted in Finance

zivotni pojisteni cp Pojišťujeme nemovitost

Pojištění je základním atributem pro nerizikové zacházení s věcmi, ať už si pojistíte vlastní život a nebo nemovitost, vždy mějte na paměti, že to děláte pro sebe a jste tak, alespoň částečně kryti před nenadálou událostí. Nemoc, úraz a nebo zkázonosné přírodní elementy se objevují bez ohlášení a následky jsou mnohdy ničivé. Pojištění je důležitou součástí našeho života.

Pojištění staveb

Některé smlouvy se liší o pouhé destikoruny měsíčně a přece jsou v nich velké rozdíly. Je nutné být pečlivý při výběru pojistky a raději se poradit se svým blízkým finančním poradcem. Je známo, že zprostředkovatelé spíše hledí na své provize z vás, než na vaše momentální blaho.

  • Pokud jste na nemovitosti existenčně závislý je přímo nutností si sjednat řádnou pojistku
  • pojištění vždy uzavírejte na novou cenu
  • Pořádně si promyslete jakým typem okolních vlivů jste nejvíce ohroženi a podle toho si vytvořte smlouvu odpovídající vašim požadavkům. Není od věci si připojistit psa, který může natropit neplechu u sousedů a vy tak poplatíte škody z pojištění.
  • Při závěrečném podepisování smlouvy buďte velmi opatrní a zaměřte se na výluky z pojištění a limity plnění.

Pojištění domácnosti

Zde platí naprosto stejné zásady jako u pojištění staveb. Důležitost přiklánějte k sumě, která vám bude vyplacena, pokud přijdete o byt. Měla by pokrýt nákup nového, třeba i menšího. Pokud jste vlastníkem drahých a cenných předmětů, nechte si je adekvátně ohodnotit a zahrňte je do smlouvy také.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat