Dub 10

Jak snížit spotřebu vody

Posted in Finance

voda zaklad zivota Jak snížit spotřebu vodyŠetřit musíme každý den a na všem. Politika našich moci pánů, nám totiž nedává moc na výběr. Jsme jen krůček od afrických chudobných revolucí, a proto je na místě znát několik úsporných řešení v naší domácnosti. Utahujeme si opasky na úkor svého zdraví a tužeb. Ovšem jsou místa, kde můžeme ušetřit pouhou změnou v dosavadních zvyklostech. Pojďme si podrobně popsat únik peněz z našeho rodinného rozpočtu nesoucí název voda.

Dobré rady nad zlato

Kapající kohoutky jsou rakovinou naší peněženky a světové zásoby pitné vody. Takový kohoutek dokáže vykapat 350kč korun ročně a uznejte, že to není zrovna málo. Pokud tedy takový máte doma, okamžitě pošlete líného manžela, ať sjedná nápravu.

Velice vhodným koupelnovým doplňkem je úsporná hlavice ve sprše. Instalace vám ušetří 30% spotřeby vody, v detailnějším prozkoumání to dělá 2 kč za každé použití

Jestliže vám nejsou lhostejné 2Kč denně, tak neváhejte ani vteřinu a ještě dnes si staré baterie vyměntě za úsporné pákové.

I WC je malým žroutem pitné vody a pokud si nenainstalujete úsporné splachování, tak se smiřte s vyššími poplatky za vodu. 4 člená rodina dokáže tak ušetřit přes 1000kč ročně.

Velkým neduhem a zbytečným zlozvykem je puštěný kohoutek při čištění zubů. Vštěpujte dětem, již od ranného mládí, jak se chovat k zásobam vody a penězům. Roční úspora se ve 4. člené rodině vyhoupne k 1000kč.

Snažte se více sprchovat a ménně koupat, rozdíl je 8 korun při jedné očistné kůře.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat