Dub 10

Jak snížit spotřebu elektřiny – spotřebiče

Posted in Finance

energia verde Jak snížit spotřebu elektřiny   spotřebiče

Zdá se, že jí používáme stále méně a účty za ní neznají stropového omezení. Každým rokem nevěřícně kroutíme hlavou nad nepříjemným vyúčtováním. Spousta lidí na tento den, kdy rozbalují obálku s výsledkem spotřeby, se od srdce netěší. Musíme si uvědomit, že ti nahoře ji nám jen tak neslevní, a proto je na nás vyrazit do boje a pokusit se ušetřit ještě více. Zkuste vytasit všechny triumfy z rukávu a pokud nepomůže ani to, tak snad už jen revoluce.

Pár dobrých rad

Jestliže vám v kuchyni stojí spotřebič po babičce, tak ho s okamžitou platností vykažte k sousedům, nebo vás jednou vysaje na dobro. Pokoukněte se raději po těch, které se honosí označením třídy A.

Dalším zhoubným nádorem v podobě požírače energie je lednice v bezprostřední blízkosti sporáku. Vyvarujte se tohoto nešťastného rozmístění a přesuňte ji do chladnější části místnosti.

Při každém otevření lednice v ní klesá teplota, na to aby se opět vrátila do původního stavu potřebuje energii, proto se vyvarujte dlouhému nahlížení a přemýšlení, co si já jenom dám.

V poslední době se velkým žroutem elektriky stává pc. Pokud na něm pracujete a jdete na chvilku ven, raději ho ponechejte zapnutý v úsporném režimu. opakované zapínání a vypínání je tím největším polykačem energie.

Přehodnoťte své návyky a začněte si kupovat o něco lepší prášek na praní, postačí vám tak ohřev na pouhých 40 stupňů a tím ušetříte až 40% energie.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat