Dub 10

Jak snížit spotřebu elektřiny – vaření a světlo

Posted in Finance

perex 329x 1 1002121044 Jak snížit spotřebu elektřiny – vaření a světloElektřina nám doslova protéka mezi prsty. Naším postojem ročně vyhodíme několik stovek, až 1000kč  z okna a přitom postačí, se držet několika osvědčených rad. Není na tom nic těžkého a ani k tomu nepotřebujeme nadlidské schopnosti. Věnujte pozornost následujícímu článku a vemte si z něj ponaučení, které vám ušetří cenné peníze.

Jak ušetřit energii a peníze

Prvním zlozvykem je rychlovarná konvice. Ano zacházení s ní je velice snadné, ovšem jak zbytečně neplýtvat použitou energií, to ví jen málokdo. Základní úsporný předpoklad tkví v množství ohřívané vody. Snažte se ohřívat jen tolik vody, které doopravdy potřebujete. Odchylka čtvrt litru, se v roční spotřebě energie promítne do 200kč.

Elektrický sporák má velkou výhodu v setrvačnosti tepelného zdroje. Plotýnky chladnou pomalu a tím pádem ho můžeme vypínat 10 minut před ukončením pokrmu.

Zůstaňme ještě u elektrického sporáku, vyplatí se mít hrnce s dokonale rovným dnem a stejným průměrem jako má plotýnka. Úspora energie se tak vyšplhá, až k 30%.

Pokud to ještě neděláte, tak rychle začněte. Snažte se hrnce přiklápět pokličkou. Uspoříte až 50%

Nekonečně omýlané téma, ale za to vysoce účinné – úsporné žárovky . Pro srovnání, pokud budete svítit denně 5 hodin 100 wattovou žárovkou, bude její provoz stát 640Kč, oproti úsporné 20 wattové se sílou 100W  – 130Kč

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat