Dub 10

Dobré rady před dalekou cestou

Posted in Cestovani

607205 img nakupovani nakupy tax free zahranici cizina Dobré rady před dalekou cestouMáte v plánu s přibývajícími teplotami vyrazit na dovolenou a chcete absolvovat vzdálenost vlastním automobilem? Bylo by dobré si zjistit, na co všechno se musí před odjezdem myslet a co vše zařídit.

Nezapomeňte

Výprava, ať rodinná nebo soukromá sebou přivádí určitá rizika. Vždy se pořádně informujte o danné destinaci a zjistěte si všechny důležité náležitosti s ní spojené. Na naší planetě existuje mnoho míst, kde je Světovou zdravotnickou organizací doporučováno očkování. Taktéž si zajděte ke svému praktickému lékaři a doplňte chybějící léky. Ani váš řidičský průkaz nemusí být v každé zemi platný, i na to myslete a předejděte zbytečným komplikacím. Pokud je třeba, zařiďte si příslušné výzové oprávnění na příslušném konzulátu. Není na závadu si zajistit fotokopie vašich dokladů.

Důležité na závěr

Pamatujte, že je nebezpečné a zdraví závadné popíjení vody,  tekoucí z vodovodu v cizokrajných lokalitách. Není to sice pravidlem, ale v mnoha zahraničních lokalitách, tak předejdete žaludečním a střevním potížím. Taktéž to platí o kostkách ledu v drinku a o čištění zubů. Používejte výhradně vodu balenou. A nezapomeňte, že svůj cestovní pas nikdy nedávejte z ruky. Mohlo by se vám stát, že v cizí zemi uvíznete.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat