Dub 4

Mýty o autopojištění

Posted in Auto - moto

auto penize Mýty o autopojištěníAutomobil je fenoménem a přímo nutností v dnešní uspěchané době. Nervy a stres se objevuje ihned, jakmile je náš miláček uklizen na dobu neurčitou v autoopravně. Jezdíme s ním na dovolenou, nakupovat, za prací, ale i do 50 metrů vzdálené trafiky pro noviny. Otázkou je, jestli o našich vozidlech víme víc, než to, kde je umístěn volant a nádrž. Co takové ručení či pojištění? Z posledních průzkumů vyplívá, že o takovém poviném ručení a havarijním pojištění toho moc nevíme. Nevědomky se oddávámé omylům a v případě nepříjemné komplikace jsme mnohdy nemile překvapeni. Představme si pár omylů a nepravd, které se v naší společnosti vyskytují.

autopojištění a jeho omyly

  • Škoda na našem autě je hrazena z povinného ručení – To je bohužel jeden z velkých mýtů. Škoda na našem vozidle je hrazena z havarijního pojištění, povinné ručení hradí škody na vozech, které způsobíte ostatním
  • Prodejem vozidla zaniká povinné ručení – Není tomu tak, jakmile své pojištovně tuto událost neoznámíme povinné ručení nezaniká.
  • Povinné ručení hradí jen škody způsobené  na autě – Nejen to, dále vyplácí poškozené osobě bolestné, za  ztížení společenského uplatnění nebo ušlý výdělek.
  • Pojištění nemusím mít, když s autem moc nejezdím – Musíte, jelikož pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je ze zákona nařízenné. Pokud víte, že nebudete vozidlo nějaký čas využívat, tak ho jednoduše dočasně odhlašte z registru vozidel.
  • Pokud přestanu pojistné platit, zanikne – Není to pravda, pojišťovna vám nejdříve pošle upomínku a po vypršení lhůty vám pojištění zruší, ovšem vy budete muset zaplatit všechny pohledávky pojistného až do doby jeho skutečného ukončení.
comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat