Dub 3

Típněte poslední cigaretu

Posted in Zdravi

 Típněte poslední cigaretuNejvětší zlozvyk celého lidstva. Pro mnohé neodmyslitelná ranní příbuzná. Pro některé společník na cestách a pro ty ostatní rutinní záležitost. Zlozvyk, jenž každoročně zabíjí milióny lidí. Povolená droga díky výnosu z daní se jmenuje – cigareta.

Kouření není in

Na nikotinu si vytvořilo závislost 1.2 miliardy lidí. To je počet, který si opakovaně kupuje cigarety a tím prohlubuje svou závislost končící vážným onemocněním, až smrtí. Řekněte si dost a típněte svou poslední cigaretu navždy. Odhoďte neblahou vizitku své osoby a buďte IN, protože cigareta mezi prsty je OUT. Jsou pryč doby, kdy kouření bylo propagováno v TV slavnými osobnostmi a herci. Dnes ve filmech kouří jen kriminálníci a lidé s podlomeným psychickým zdrávím, neřaďte se k nim.

Bez cigaret stloustnu

Tento mýtus je vyvoláván ustavičným pojídáním sladkého a ostatních drobností, kterými si nahrazujeme kontakt s cigaretou. Pokud namísto toho zvolíte ovoce, zeleninu a sirku v puse ke žvýkání, určitě neztloustnete. Rizikovější skupinou jsou lidé s posedavým zaměstnáním. Zkuste do svého života zapojit více pohybu, postačí i procházky se psem. Chůze je nejzdravějším sportem a hubnoucí metodou vůbec. Navíc není prokázáno, že by člověk z důvodu přestávání kouření nabíral na váze, jen nesmíte dobu kouření nahrazovat časem jezení.

Razantně, či pozvolna

V první řadě musíte chtít. Každý člověk je unikát a na každého platí něco jiného. Někomu se osvědčí způsob radikálního zakončení. Pokud máte silnou vůli, dokážete to. Pakliže si nejste touto razantní cestou příliš jisti, zvolte mírnější tempo a začněte přesedlávat na lehčí cigarety. Pokuste se vynechávat šluky a začněte cigarety típat v polovině.  Velice dobrý způsob je cigareta na příděl. Nechte svou krabičku doma a vemte si sebou jen určitý počet, který můžete každým dnem snižovat.

Zapomeňte na sladké

Namísto sladkých pamlsků se vyzbrojte minerální vodou, salátovou okurkou a balíčkem žvýkaček bez cukru. Jakmile pocítíte hlad, napijte se vody a vemte si žvýkačku

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat