Dub 3

Jak pečovat o vzácné sklo

Posted in Ostatní rady

lenora sklo Jak pečovat o vzácné sklo

Sklenice se stávají každodenním společníkem našich žíznivých úst. Po použití směřují pod tekoucí kohoutek a nebo do myčky. Ovšem, co když se nacházíme v situaci , dřímajíc v ruce broušené sklo, či křišťálové předměty. S těmito kousky musíme zacházet přeci jen trochu jinak. Hlavním aspektem dlouhověkosti je ruční mytí mýdlovou vodou.

Třpitivé a zářivé sklo

Osvědčená rada, v boji proti nečistotam držící se v záhybech brusu, se stala vejce. Respektive roztlučené skořápky smíchané s citrónovou šťávou. Takto zhotovený lektvar nechte, alespoň den odstát a posléze pomocí kartáčku tyto místa vyčistěte.

Syrové brambory

Pokud nemáte po ruce citrón a nebo z nějakých důvodů ani vejce, postačí i syrová brambora. Sklo se po kontaktu sní bude natřásat leskem. Při větších skvrnách si vyrobíme speciální lektvar z vody, potaše a čpavku. Takto zhotovený prostředek nalijte do připraveného nádobí a nechte nějaký čas působit. Po vylití je nutné sklenice řádně vymít.

Usazeniny ve váze

Velice nepěkné nazelenalé usazeniny ve vázách. Zanesená nečistota dokáže být velice nepříjemná a zvláště v tak nedostupných místech. Postačí do váz nalít ocet s hrstí lístků černého čaje a začněte protřepávat. Usazenina po krátké chvíli zmizí. Pokud jste vlastníky úzké vázy, nasypte´do ní rýži a pár kapek vody a protřepejte

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat