Bře 26

Španělské víno – vytříbený styl

Posted in Zajímavosti

toro Španělské víno   vytříbený stylŠpanělské víno je pro svou historii a chuť výjmečným doplňkem, každého stolu. Údaje o prvním víně vůbec, v tomto kraji, sahají až do roku 3000 před naším letopočtem, kdy do Andalusie vtrhli dávní Kartágové a Féničané zde založili první vinice.

Těžké časy

Španělské víno zprvu velice zdráhalo. Už římané přesídlili výrobu na své území a španělské kraje nechali chátrat. Jakmile se zbavili římanů nastoupila krutovláda muslimů, která víno, a to španělské výhradně, absolutně vylučovali ze svého náboženství. Teprve roku 1449 se blýsklo na lepší časy a španělské vinice se začala pomalu vzpamatovávat z nadvlády muslimských Maurů. Největší zásluhy můžeme připsat katolickým mnichům, jenž se postarali o znovuobnovení španělského vína jako takového.

Škůdce pomohl španělskému vínu

Fyloxér, to je škůdce, který španělskému vínu hodně napomohl. Postaral se o to, že z Francie expandovali zkušení vinaři, snažící se ukrýt před touto zhoubou. Útočiště nalezli na španělské straně pyrynejského ostrova. Fyloxér, tak do kraje přinesl spoustu nových metod a postupů. Vinaři se spolčovali a vytvářeli jedinečné vinařské produkty. Španělské víno se v dnešních dobách považuje za jedno z nejlepších, pokud přihlédneme k ceně a kvalitě.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat