Bře 26

Jak vybrat správné sedlo

Posted in Hobby/volný čas

sedlo Jak vybrat správné sedlo
Nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla, aby byl co nejpříjemnější, musíme dbát na správný výběr. Jen dobře zvolené sedlo zajistí jak koňi, tak i nám chvíle souznění a harmonie. Samozřejmě, že je hned několik typů a druhů. Záleží na disciplíně, kterou s koňem provádíme. Pokud patříte mezi začátečníky, nejspíše vám bude navrhnuto sedlo všestranné s hlubokým výřezem pro stabilnější posed.

Důležitost výběru sedla

Při koupi nového sedla se při prvotních zkouškách vyvarujeme přídavné dečky. Sedlo musí být hlavně pohodlné koňi, jinak může trpět otlaky a na jízdu s vámi se přestane těšit. Při nákupu se vyhněte neosvědčeným a podezřele levným kusům. Levnou variantou nákupu je internetový trh, kde se dají sehnat značkové modely se slevou, z důvodu jejich mírného opotřebování. Taktéž výstavy s koňskou tématikou se stávají slibným místem pro nákup se slevovou akcí.

Tvar sedla

Zde je nejduležitějším faktorem kostra, která je ve většině případů obdařena lehkými ocelovými pláty, zajišťující větší flexibilitu. Při každém pádu je nutné skontrolovat její neponičení a případnou opravu ponechat na odborníkovi

Sedlová poduška

Vyrobená s plstě a nebo vycpaná vlnou, takové jsou podušky, rovnoměrně rozprostírající váhu jezdce na hřbetě koně. Těžiště se přesouvá na nejvíc osvalené části hřbetu a tím je zaručená nejmenší možná zátěž pro koně. Je vhodné k podušce přikoupit podložku, která zabraňuje otlakům. Nejdražší a zároveň hodně trendy variantou jsou gelové podložky, které umí vyplňovat prostor mezi sedlem a koňěm. Přizpůsobivost při pohybu je maximální a to se odráží i na vysoké ceně. pokud chcete trochu ušetřit, postačí vám ustřižené prostěradlo.

Podbřišník

Jde o důležitý doplňek držící sedlo připevněné ke koni. I zde je velice důležité kontrolovat možné otlačeniny. Pokud se ptáte, který je nejlepší, zvolil bych nylonový, jenž nechá pokožku dýchat.

Třmeny

Zde dávejte dobrý pozor na nejširší část boty, která by měla být zároveň místem nášlapným. Zamezíte, tak nebezpečným pádům ze sedla se zaklíněnou nohou ve třmenu. Pro menší děti jsou připravené třmeny s pojistkou.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat