Bře 24

Historie značky Lacoste

Posted in Moda

lacoste tasky Historie značky Lacoste

Vznik značky lacoste

První zmínky o vzniku světově proslulé značky se datují do roku 1933, kdy se na trhu začaly objevovat první kožešinové výrobky, kabelky, brýle a obuvi. Ovšem hlavním vodítkem značky Lacoste jsou tenisové trička pro vrcholové sportovce zdobené malým, ale přesto krásným zeleným krokodýlem. Sídlo firmy nalezneme v Paříží, ale výroba se přesunula do dvanácti zemí mezi které patří Itálie, Peru, Maďarsko, Indonésie.

Počátky

René Lacoste, to je jméno, které je nesporně spojeno se vznikem vytříbené značky. Za svých mladých let spojil síli se svým kamarádem Gillierem, majitelem velké továrny s pleteným zbožím a začali vyrábět trička pro tenisty. René Lacosta byl sám profesionálním tenistou a s výrobou začal v tenisovém důchodě. Pyšně se procházel po kurtech se zeleným krokodýlem na prsou. Značka se pomalu rozrůstala, až se stala fenoménem sportovců. Expandovali do golfu i plachtění. Trička Lacoste stoupaly na oblibě a s tím i kapitál firmy.

Dobytí USA

Netrvalo dlouho a krokodýl se vypravil i za velkou louži, kde se o něj starala firma Izod. Po několika letech byla smlouva s Izodem rozvázána a pro velký úspěch začal vytvářet svou vlastní síť poboček. Roku 2007 je spuštěn první online shop v americe. Lacoste se stal symbolem sportu a kvalitního oblečení.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat