Bře 20

Vybíráme si krbovou vložku a krb

Posted in Dum a zahrada

LIS26996d krb11 Vybíráme si krbovou vložku a krbPři nákupu krbové vložky nebo krbu především hledíme na výkon.  Tyto informace nám poskytne prodávající. Ptejte se a porovnávejte cenu s výkonem. Design je sice hezká věc, ale pokud klademe důraz spíše na výhřevnost je pro nás výkon směrodatným faktorem.

Krbová kamna nebo vložku

Mezi krbovými kamny a krbovou vložkou je markantní rozdíl. Zatímco krbová kamna, jsou předurčena spíše jako designový doplňek místnosti, krbová vložka vybízí k výhřevu celého domu díky možnosti instalace rozvodu. Slouží pro spojení více místností najednou, což se o krbových kamnech říci nedá. Kamna tvoří sice krásný estetický vzhled, avšak jsou omezeny na jeden obývací prostor.

krby a kamna se v něčem shodují

Ovšem je několik věcí, kterými se od sbe nikterak nelyší. Materiál konstrukce je žáruvzdorný, většinou se jedná o litinu nebo ocel či šamotovou výložku. Oba dva druhy teplonosičů do našich domovů mají vysokou účinost, která se pohybuje okolo 65% až 70%.

Výkon je prioritní

Přesný odhad na závislosti prostoru a výkonu zařízení je nejdůležitějším prvkem, jenž při výběru sehrává hlavní roli. Při špatném odhadu náš krb nebo kamna mohou i při plných obrátkách být nedostačující. Taktéž se stává velice nepříjemným zjištěním, když naše krbová vložka má naddimenzovaný výkon a naše prostory jsou přetopene. Dbejte na správný výběr výkonu

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat