Bře 20

Umíme zatopit v krbu

Posted in Dum a zahrada

krb Umíme zatopit v krbuMůžete být sebepyšnějšm vlastníkem moderní krbové vložky či kamen, ale pokud budete pro výhřev používat nevhodné dřevo, vrátí vám to i z úrokem. Kamna a krby, tak ztrácí svůj výkon a pomalu upadají do destruktivního stavu, jehož hlavním nepřítelem jste vy. Na typu dřeva záleží díky odlišným vlastnostem.

Čím topit v krbu a kamnech

Hlavním kritériem pro nejlepší krbovou stravu je zcela vyschlé dřevo. Vlhké nepříznivě ovlivňuje výhřevnost. Spotřeba tepla na odvod vody není nezanedbatelná, a proto zatápějte jen se správně připraveným otopem. Navíc voda podporuje dýmení a to je další nežádoucí faktor ovlivňující tepelnou sílu v kamnech a krbu.

Správné dřevo pro krby a kamna

Vlhkost dřeva by se měla pohybovat kolem 20%, jen pro srovnání, pokud porazíte strom, tak polena z něj naštípané budou obsahovat 50% vody. Opravdu kalitní potravou pro naše domácí krové vložky a kamna je naštípané dříví na polena, jenž jsou 2 roky uskladněné mimo dosah deště a vystaveny dobrému proudění vzduchu. Předzimní shon pro poslední zásoby na přicházející zimobraní je sice hezké, ale takové na rychlo sehnané dřevo našemu krby, ani krbové vložce nesvědčí.

Jaký druh dřeva pro krby a kamna

Nejlepším otopem jsou polena z tvrdého dřeva, mezi které patří dub, buk, habr, ale i ovocné stromy jsou vysoce výhřevné pro svou krbovou dlouhověkost. Bříza, lípa a topol je taktéž rovnocenným zástupcem kvalitnější volby, avšak pro svou měkkost jsou vhodné na zátop. Pokud to vezmeme z druhé strany, tak největším nepřítelem krbu je mokré a měkké dřevo z jehličnatých stromů. Vystřelující pryskyřice není tím pravým pro náš komín. Vyvarujte se i chemicky ošetřeným, mořeným, lakovaným i dřevotřísce

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat