Bře 11

Versace – módní ikona

Posted in Moda

patrick dempsey versace ads 05 Versace   módní ikonaTen kdo nezná předního světového modního návrháře, jako by nežil. Versace je ikonou módního odvětví druhé poloviny 20 let, jehož vytříbené a sexy kousky jsou ovlivněny antickým Římem a Řeckem.

Začátek slavné éry

Gianni Versace se narodil roku 1946 v Itálii. Ke svému budoucímu řemeslu měl opravdu blízko. Jeho matka vlastnila krejčovský salón a on byl jejím věrným pomocníkem. Již v deseti letech navrhl své první šaty. Jeho neskrývaný talent pozvolna kvetl a již ve svých 25 let odcestoval pro nedostatek výzev do Milána, kde začal navrhovat pro známé Italské podniky.

Versace

Roku 1978 se svým starším bratrem Santou založil firmu Versace s logem medúzy a hned ten rok vyslal na obdiv svou první dámskou kolekci převládající s kožených materiálů a pro něj typických kovových cvočků. Také rád používal satén a hedvábí. Inspiraci pro své mnohdy nevšední modely hledal převážně u mladých lidí. Jeho kolekce se staly vyhledávaným zbožím mnoha celebrit a ne nadarmo se o něm mluví jako o čísle 1. Italský odborník přes látku jménem Versace.

Všestranný umělec a jeho pád

Svým talentem neoslňuje poze na věhlasných přehlídkových molech, ale uplatnění nalezl i při návrzích divadelních kostýmů, či kosmetických přípravků. Roku 1994 u něj byla nalezena rakovina. Prodělal náročné chemoterapie a učinil ještě svou poslední kolekci. Roku 1997 ho na procházce zastřelil chorý Andrew Cunanan a podnik Versace převzal bratr se sestrou.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat