Bře 8

Přestaňte si kousat nehty

Posted in Zdravi

 Přestaňte si kousat nehtyOnychophagie jinak řečeno kousání nehtů je populační chorobou, která trápí každého třetího člověka. Vše úzce souvisí s potlačováním vzteku a nevyrovnaností člověka. První náznaky objevujícího se problému s okusem nehtů jsou zasazeny do ranného mládí a doprovázejí nás až do dospělosti. Jakmile nenajdeme spouštěč, tak se jen těžko s tímto zlozvykem vyrovnáme. Vše je spojeno s psichyckími problémy a občas se stává, že si dotyčný člověk ani svůj zvyk neuvědomuje. Okousané nehty nevypadají nijak vábivě a majitelé takto zubožených nehtů své prsty raději schovávají. To ovšem jejich psichyku ještě více narušuje a řítí se do dalších útrap. Okousané nehty jsou náchylné k plísním a rankami, které si zlozvykem způsobíme mohou do našeho těla proudit bakterie z usazené špíny za nehtami. Dokonce je i spousta případů poraněných dásní. Skoncujte stím už dnes.moz screenshot 11 Přestaňte si kousat nehtymoz screenshot 12 Přestaňte si kousat nehty

Stříhejte

Své nehty si začněte pravidelně stříhat úplně na krátko tím zamezíte přístup zubů. Na závěr upravte pilníkem. Vhodné je ruce krémovat,vůně vás v puse upozorní na to, že děláte něco, co nemáte.

Vybudujte si odpor

Dobrá možnost, jenž se v takovém případě nabízí je lakování, ale ta asi příliš nesedne mužské populaci. Dnešní svět myslí na vše. Pokud vás krém od kousání neodradí, přestupte na vyšší kalibr a tím jsou nejrůznější hořké, až pálivé extrakty volně prodejné v lékárnách. Ty by měli odradit i ty největší okousávače.

Děti

Jakmile zjistíte, že si vaše děti začínají ohryzávat nehty, tak razantně zakročte a dejte jim do ruky třeba mrkev. Dívky většinou v období puberty sami přestanou. Přeci svým nápadníkům nebudou ukazovat své ohryzané pahýly. Kluům to bohužel mnohdy nedojde ani v dospělosti.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat