Bře 7

Spálilo mě slunce

Posted in Zdravi

Není nad to si po náročném pracovním týdnu dopřát chvilku jen pro sebe a svou rodinu, někde na slunné pláži. Nemusí to být zrovna u moře, postačí i krásný český rybníček. Opalování je velice příjemné, ale nesmíme zapomenout se patřičně chránit proti spáleninám, které nejsou vůbec příjemné.

98b 2 Spálilo mě slunce

Zarudnutí kůže způsobuje sluneční ultrafialové záření. Neměli bychom na sluníčku polehávat příliš dlouho, navíc si koledujeme o rakovinu kůže, zvlášť v dobách jako je tato, kdy je sluneční záření stále nebezpečnější. Nejohroženější skupinou jsou malé děti a mezi dospělými spýše ty se světlou pokožkou.

Chraňte se

Mezi 11 a 15 hodinou je doporučováno na přímé slunce vůbec nechodit. lékaři varují, že jde o nejnebezpečnější období,kdy vyrazit na koupaliště. Slunce je v těchto hodinách nejsilnější. Jedinou možnou ochranou je dostatečně vysoký UV faktor v opalovacích krémech a pokrývka hlavy. V neposlední řadě jsou vhodné sluneční brýle a dostatečný pitný režim. U kojenců je to jasné, do 6 měsíců mají zákaz vycházení na sluníčko.

Horečka a zimnice

Citlivá pokožka na dotyk a červená barva jsou typickými příznaky popálenin, občas je doprovází bolest hlavy, ale objevit se může i horečka. Pokud jsou popáleninové puchýře příliš velké a máte vysokou horečku, nebo zimnici, je dobré vyhledat lékařskou pomoc.

Prevence

Tak popravdě, kdy naposledy jste navštívili svého dermatologa, aby vám zkontroloval mateřská znaménka. Nepodceňujte toto vyšetření a ihned se objednejte. Správně se chodí 1 do roka. Kontrolovat si ho můžete mezi návštěvami i sami. Hlídejte tvar a velikost, jakékoliv změny jsou nebezpečné a volají po návštěvě lékaře.

.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat