Úno 28

Osvěžte se vodou v horkém dni

Posted in Zdravi

2006 05 09 1 6UEYI5HA36 Osvěžte se vodou v horkém dni

Naše tělo je tvořeno ze 70% vodou a je to to jediné, co nás v parných letních dnech dokáže osvěžit. Pokud s ní umíme správně zacházet, dobře se nám odvděčí. Existuje spousta polopravd a omylů o osvěžením jako takovém. Následující typy v boji proti přehřátí organismu jsou prováděny za pomocí životadárné vody. Teploty přesahující 30 stupňů jsou zdraví nebezpečné, omezení manuální činosti na dobu nezbytně nutnou je více než moudré. Zavodňování a obohacování těla tekutinami k tomu neodmyslitelně patří, ale jsou i zajímavé varianty, jak si horký den zpříjemnit

Led

Postačí klasické kostky ledu, jakmile se snimi začneme krouživými pohyby masírovat v oblasti dekoltu, rozproudíme krevní oběh a naše tělo dostane elektrizující vzpruhu plné energie.

Sprcha

Nejlepším lékem na přehřátý organismus je studená sprcha (pozor nesmí být ledová, ale vlažná), dodáme tak celému tělu příjemné ochlazení. Sprcha je mocným nástrojem i při ranním vstávání. Ledová sprcha je nebezpečná z hlediska ucpání pórů, tělo se tak na místo ochlazení ještě více zahřeje.

Voda

Zkuste své nohy a ruce ponořit do studené vody, ucítíte okamžitou svěžest a úlevu od nemilosrdného slunce.

Čaj

Divili byste se, ale takový vlažný čaj, jenž je mírně teplejší, než naše tělo dokáže opravdu zázraky. Lidmi tradovaný omyl a boj proti parným dnům zmrzlinou a studenými nápoji je naprosto bezpředmětný. Jakmile do sebe nasoukáme něco ledového naše tělo začne tekutinu zahřívat a tím vlastně získáme opačný efekt. Když vypijete šálek vlažného čaje, tělo se bude snažit tekutinu zchladit a tím uleví i nám.

Krém

Zkuste své tělové mléko skladovat v lednici. Vaše pokožka se doslova otřese v základech z příjemně chladivého pocitu jaký se jí otevře.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat