Úno 25

Umíte zacházet s čajem?

Posted in Ostatní rady

caj Umíte zacházet s čajem?Čaj je starý jako lidstvo samo. Tento lahodný nápoj zdobí dodnes spousty sešlostí a tradic. Takový čaj o páté je přímo chronicky známí. Pokud si ho chcete opravdu vychutnat musíte si ho dokázat i pořádně připravit. Může to vypadat jako snadná věc. Většinu práce za nás zvládne rychlovarná konvice, řeknete si, ale teď se bavíme o opravdovém čaji.

Příprava

  1. Použijeme kvalitní sypaný čaj a nasypeme jej do připravené konvice asi 1,5 až 2 lžičky.
  2. Vodu dejte vařit. Pokud připravujete čaj černý, vroucí voda mu neublíží. U zeleného buďte opatrnější a s vodou chvíli počkejte.
  3. Čaj necháme spařit 5 minut – déle se nedoporučuje, jelikož se do substance může uvolnit větší množstcí tříslovin. Čaj je poté hořký, až svíravý a ztrácí na celkové chuti
  4. Naopak delší louhování je vhodné u bylinkových a ovocných čajů. Doba spařování je, až do deseti minut. Vždy při louhování používejte pokličku, tím zabráníte úniku cenných látek.

Skladování

Čaj skladujte v neprodyšném obalu, jinak se postupně vytratí jeho vůně a dokonce i nějaké pachy vstřebá. Nejlépe mu je v chladném a suchém prostředí. Jakmile si koupíte čaj nový, tak ten starý přendejte navrh a spotřebujte ho jako první.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat