Úno 20

Táta je důležitá role

Posted in Rodina

Rodina bez otce může na jednu stránku fungovat, ale na dítě to má svůj psychologický dopad. Nenechte tátu, manžela odstaveného na druhé koleji a nechte jej ať se také snaží. Svěřte mu dítě, jen ať jde sním sám ven na dětské hřiště. Odbornící tvrdí, že ve věku do tří let si miminko buduje vztah ke svému okolnímu světu a pokud v něm chybí mužské zastoupení, může být v budoucnu velice nesebevědomé. rodina1 Táta je důležitá role Dnešním trendem jít jako otec na mateřskou dovolenou zesnaďnuje vztah k dítěti. Muž se přestává být nesvůj pokud je se svým dítětem venku bez doprovodu maminky. Lidé tomu fandí a tátové odhazují předsudky s předešlých režimů, které táty odsouvaly na vedlejší kolej. Je stále častějším jevem, kdy tatínek nese v šátku dítě a krmí ho z lahve.

Od 2 – 3 let

Velice progresivní období plné negacea vzdoru. Dítě se naučilo říkat ne a a to docela umíněným postojem. Nechce se převlíkat, nechce chodit po obědě spát a spostu dalších tradičních věcí. Zde je trestání spíše na škodu. Fyzické tlumení vzdoru nemá příliš velký úspěch. Na místě je spíše nastavení pevných limitů, které se budou plnit a nepolevování v nich. Taktéž je dobrá diplomacie a citlivé vyjednávání. Jestliže si tatínek se svým synkem nebo dcerkou vybudoval dobrý vztah, bude vše snažší a po několika zopakování požadavků dítě většinou poslechne. Horší to mají ti, co se dítěti do této doby příliš nevěnovali, ti pak většinou volí páskovou dohodu a to je veliká chyba. Jelikož násilí vyvolává v dítěti také násilí.

Zpevňuje vztah

Jakmile si dítě bude rozumět se svým tátou, tak je rodině a vztahu mezi rodiči předesílána dlouhá životnost. Ženy si váží mužů, kteří se umí postarat o své děti, kterým dokáže naslouchat a být jim dobrým kamarádem. Takové rodiny bývají většinou početné a dlouhotrvající.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat