Úno 20

Ošetřujeme svá chodidla

Posted in Zdravi

V zimě je schováváme a nebereme na ně zvláštní ohledy. Jenomže vždy s ustupujícími chladnými měsíci na scénu přichází jaro a letní dny. Právě tehdy vystavujeme své nehty a chodidla na obdiv ostatním. Proto je dobré o ně pečovat, aby vypadali, tak jak mají. Především je důležité odstraňovat zrohovatělou kůži broušením, upravovat nehty a pravidelné mytí

ero Ošetřujeme svá chodidla

Proč vadí tvrdá kůže

Na chodidlech máme asi třkrát silnější pokožku než jinde. Především ta na patách je nejtvrdší. Jakmile nebudeme ztvrdlou kůži odstraňovat budou se nám nabalovat další vrstvy odumřelé kůže a tím bude chodidlo strácet hydrataci podkoží. Následkem jsou bolestivé suché prasklinky, také mohou vzniknout nejrůznější plísně a vůně nohou, také nebude to pravé ořechové. Před vlastní úpravou dopřejte svým nohám půlhodinovou teplou lázeň. Dojde ke změkčení ztvrdlé kůže a nehtů.

Jak na to

Po teplé lázni začneme obrušvoat za pomocí pemzy, rašplí nebo pilníkem ztrvdlou kůžy z pat a záprstí. Zkuste si koupit nový skleněný pilník, jenž netřepí nehty a je šetrnější k vaší kůži. nehty si vždy zastřihujte do rovna, jinak může zajít k zarůstání a jiným zdravotním komplikacím.

Hýčkejte

Máte procedúru hotovou? Promastěte si chodidla hydratačním krémem nebo balzámem. Vhodné je i použití pudrů a deodorantů, které se o vaše nožky budou starat po celý den. Není na závadu si sem tam občas zajít k odbornici, která vám i s domácí péčí poradí.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat