Úno 17

Mocná síla brusinek

Posted in Zdravi

Brusinky patří mezi nejzdravější ovoce. Takový citron, nebo pomeranč těmto zázračným červeným bobulím nesahají ani po kotníky. Jejich síla je v boji proti spoustě virům a především předcházení zánětu močových cest. Taktéž jsou velice účinné proti oparu, který dokáže být velice nepříjemný. Nové studie prokázali, že umí ve formě gelatiny bojovat proti zubnímu kazu.

brusinky2 150x150 Mocná síla brusinek

Brusinky jsou velice všestranné. Můžeme je mít čerstvé, sušené, jako štávu. Použití je také různorodé. Zkuste si z nich udělat čaj a nebo pikantní omáčku k hovězímu masu. Nebo zajděte do lékárny a kupte si extrakt v kapslích.

Léčivé účinky

Síla těchto bobulí se nesmí podceňovat. Pravidelnou konzumací předcházíme zánětům ledvin a močových cest. Dokáží i rozpouštět močové kamínky. Blahodárné působení na zažívací trakt se také nesmí opomenout a pokud se bojíte žaludečních vředů platí to dvojnásob. Hlídají nám cholesterol v krvi a příznivě tlumí průjmové onemocnění.  Hodnotné jsou i jejich listy, z kterých se připravují čaje a léčivé obklady.

Co obsahují

  • Antioxidanty – polyfenoly. Tato skupina látek příznivě pusobý na celý náš organismus a dodávají potřebnou energii na boj proti bakteriím
  • Vitaminy A, B a C
  • Vápník, hořčík, železo, draslík, jód, sodík, chrom, nikl
  • Organické kyseliny
comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat