Úno 13

Zázrak jménem polibek

Posted in Vztahy

Polibek je jako důkaz lásky, může fungovat i jako vřelé přivítání, či odloučení. Polibek je projevem citu, který vyjadřujeme to, na co slova nestačí a nebo jsou zbytečná. Líbání má rádo 90% naší populace, ale víme, co se v nás onen moment vlastně děje.

namalovana pusa Zázrak jménem polibekVýzkumníci dali hlavy dohromady a přišli se zajímavými výsledky. Člověk kroutí hlavou a říká si, jak na tyhle věci mohli přijít. Tušili jste, že při polibku spálíte 6,4 kcal? Že při polibku nasazujeme přes 25 obličejových svalů. Tím se preventivně bráníme před vrásky. To ovšem neznamená, že vrásčitá žena naproti přes ulici nezažila, co je to líbání.

Člověk se kvůli strachu z vrásek nelíbá. Tento projev nevědomky používá pro volbu svého partnera. Při vášnivém líbání spouštíme v ústech koktejl hormonu oxytocinu a podle chuti vašeho protějšku zjišťujeme jestli se k sobě hodíme. Jde o neprobádané zákoutí lidského chování, které většinou napomáhá při rozhodování, jestli on/ona je ta pravá.

Muži se líbají s větší nechutí. Polibky využívají k navození sexuálních intimností, nebo jako omluvu. Naopak ženy svými polibky vyjadřují pocity. Je to takové měřítko kvality jejich vztahu. Čím více doteků a pusinek, tím se cítí více milovány.

Je dokázáno, že muži až na pár výjimek mají při líbání oči otevřené, načež ženy žádné. Jde o schopnost prožívat emoce. Muž se zkrátka neumí úplně oddat pocitům, což je chyba, jelikož účinek emocí na zdraví člověka je prokázána.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat