Úno 13

Bojujeme s opary

Posted in Zdravi

Jinak řečeno herpes simplex. S velice bolestivým oparem na rtech se můžeme setkat, již v ranném věku, kdy schytáváme jednu pusinku za druhou. Babička a tetička se nad námi sklání a cukrují nás po tváři, kdo by tuto situaci neznal. Přesně z těchto faktorů vznikají opary.  Jde o velmi nakažlivou chorobu. Postačí se po někom napít z lahve a do druhého dne ho máte taky. Někdo používá nejrůznějších tlumících prostředků, ať přírodních, nebo z nejbližší lékárny. Přenášet ho můžete i tak prostými příklady, jako sdílením polštáře, ručníku, žíňky. Zvyšte svou opatrnost a snažte se zamezit šíření. Nikdy se oparu nedotýkejte, můžete si do něj zanést infekci a nebo ho roznést např. do očí.

opar 450 Bojujeme s opary

Propíchnutí puchýřků

Na propichování puchýřů zapomeňte. Tlak možná uvolníte, ale vypustíte z ochranného obalu schromaždiště viru a po té se nestačíte divit, kam všude jste si opar roznesly. Navíc hrozí infekce.

Led

Ledování postiženého místa je v celku příjemnou formou tlumení svědění, pálení a ještě k tomu zmenšujete otok a množení viru. Z lehounka si přejíždějte kostkou po bolavém místu a úleva se dozajista dostaví.

Pasta

Jde o tzv. „babsko“ radu, která není vědecky podložena, ale zubní pasta vysušuje a tím by měla urychlovat léčení oparu. Naneste si slabou vrstvu pasty na poškozené místo a nechte působit, než pasta zaschne.

Rybíz

Ménně známou variantou léčby je za pomocí rybízové šťávy. Podle japonské studie se v rybízu nacházejí látky, které zamezují vznik virů. Připravte si ze šťávy z černého rybízu kostky ledu a zlehounka si jej přikládejte na postiženné místo. Budete si zmírňovat pálení a bolest díky chladu a černý rybíz se postará o zotavení.

Prevence

Opar úzce souvisí s naším imunitním systémem a stresem. Jakmile budeme oslabeni, tak se stáváme náchylnější k nejrůznějším neduhům mezi které patří herpex simplex. Dodržujte správný pitný režim a dostatečný odpočinek. Nezapomínejte na pohyb a ovoce se zeleninou. Snažte se do jídelníčku vtěsnat více neupravované potravy. Omezte pojídání čokolády, arašídů a semen – tyto potraviny obsahují aminokyseliny, které evokují vznik oparu. Pokud máte trvalé neutuchající problémi navštivte imunologické oddělení

Spouštěče

  • Extrémní teploty v obou směrech
  • Delší vystavení pokožky na slunci
  • nachlazení
  • menstruace
  • stres
  • málo spánku
  • málo minerálů a vitaminů
comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat