Úno 11

Jak oloupat ananas

Posted in Jidlo

pineapple Jak oloupat ananasJe parné léto a vás přemohla neodolatelná chuť na ananas. Pohodlně zapíchlý v ošatce s ovocem na vás pomrkává a vám se zbíhají sliny. To jestli je připraven k požití poznáte pouhým přivoněním. Jeho intenzivní vůně se vám musí dostat až do samého nitra, jen tehdy je úplně zralý a připravený. Zralost se určuje i podle pevnosti uchycení lístků, jestliže nejde z lehka utrhnout, zralý není. Pokud máte problémi s porcováním a vždy vaše snaha skončí katastrofálně naučíme vás havajskou metodu.

Pro tento úkon je důležitý mít ostrý nůž. Nejdříve uřízněte listy s trochou plodu a následně z obou stran odstraňte dřevnatou část. Jde o tužší místo, tak trochu přitlačte. Jakmile získáte takto očištěný ananas postavte ho a odřízněte strany, tak aby vám zůstal jen žlutý plod.

Pokud jste se dostali až jsem a vaše kuchyně zůstala neposkvrněna od sladké šťávy, tak máte skoro vyhráno. Teď stačí nakrájet ho na kolečka a vyříznout prostředek, který není, až tak dobrý a své rodině, nebo přátelům můžete servírovat gastronomický zážitek v podobě exotického ovoce.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat