Úno 9

Pozor na vši

Posted in Zdravi

Vši, nepříjemný a hlavně nezvaný host na hlavě vašich dětí. Taktéž se nazývá jako Pedikulóza a dokáže pěkně znepříjemnit život.  Ratolesti se škrábou, avšak s tím spojené ulití ze školy jim všechno vynahradí. Ratolesti to spíše berou sportovně, ale rodiče už tak potěšeni nejsou. Buďte však na pozoru. To že začínají prázdniny to neznamená, že končí i rizika s nakažením. Vši se dají chytit jak ve škole, tak i na letních táborech, a proto je vhodné si dávat pozor neustále.

LVJ1a4b55 trenazer001 Pozor na vši

Příznaky se objevují 1-4 týdny po nákaze, takže připraveni musíme být pořád. Vši se dělí na dětské a šatní, ty druhé jsou spojené se zanedbáním hygieny. Většinou jde o nedostatečnou výměnu spodního prádla. Veš šatní  je rozšířená celosvětově, nehledě na vyspělost národa nebo hygienické zázemí. Ohrožení jsou většinou dívky, díky svým dlouhým vlasům. V dnešní době naleznete spoustu přírodních přípravků volně prodejné v lékárnách. K lékaři si můžete zajít pro radu a sklidňující léky pro menší děti, jenž z důvodů škrábání nemohou usnout. Také do rozškrabaných ran mohou dostat infekci.

Pokud máte problém s těmito malými tvory a vaše dítě si je přivezlo jako dárek z letního tábora máte širokou škálu šampónů a přípravků s nimiž můžete nelítostný boj vyhrát. Vši jsou vzduchem nepřenosné, musí dojít ke kontaktu, proto se radí vlasy ostříhat a nasadit léčebnou procedúru.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat