Úno 5

Zázrak zvaný kokosový olej

Posted in Jidlo
  • Je o něm známo, že je njzdravější na světě, jeho blahodárné vlastnosti mají všestranné využití. Je zdrojem vody, jídla, dá se využít i v medicíně a jiných odvětvích. Kokos se stal složkou antibiotik, ale i přírodní kosmetiky. Jde o zázračnou plodinu z palmových stromů. Tvrdý obal skrývá bílou dužinu, jenž je ze 60% tvořena tukem. Pro lepší orientaci jak je zdravý, tak v jednom kokose se ukrývá 20% denní dávky vápníku. Kokosová mouka v porovnání s pšeničnou je o pár kroků v před, obsahuje totiž 61% zdravé vlákniny, zatímco pšeničná 3%.

kokos Zázrak zvaný kokosový olej

  • Tekutá emulze se získává z nasekané dužiny s příměsí vody. Nesmí se zahřívat na více jak 40 stupňů jinak se zničí důležité složky. Po důkladné filtraci se získává panenský olej.
  • kokosový olej je opravdovým zázrakem, dokáže léčit opary, v zárodku i HIV a celkově podporuje imunitní systém. Existuje, také extra panenský olej, který je navíc antibakteriální a slouží např. při vyplachování dutiny ústní, nebo v boji proti plísním.
  • kokosový olej disponuje kyselinou laurovou, jenž příznivě ovlivňuje metabolismus. Je zdrojem energie, proto se kokosem zabývá řada sportovců. Lidé po nemoci snáz nabývají ztracenou energii a rychleji se navrací do běžného života. Tento olej je skvělý při dietách, lžička nám umožní nejíst několik hodin, aniž by se dostavil pocit hladu.
  • Je vhodný jak na smažení, tak i na pečení. Má vysokou teplotu přepalování a tím je přímo vhodný, pro tyto praktiky. Má velice exotickou chuť a proto se doporučuje s ním ze začátku nakládat opatrně a pomaloučku ho začleňovat do našeho jídelníčku, tím si na něj opatrně zvyknem. Zkuste ho dát do dezertů, salátů, pomazánek a uvidíte jak se vám sběhnou sliny. Kuchyně by neměla o tento skvost přijít. Zakomponujte ho i do své a nabuďte se energií.
comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat