Úno 5

Základní výbava na hory?

Posted in Sport

Zimní radovánky v podobě návštěvy Skiareálu jsou pro mnohé z vás chvílemi vzrušení a pohody. Móda do světa sportu vstoupila již dávno, ale to není to jediné, co bysme si měli při návštěvě hor hlídat. Nesmíme zapomenout na základní výbavu.

skigebiet 2 Základní výbava na hory?

Koupě lyží

Pokud si teprve plánujete nákup prkna, lyží, nebo běžek, tak si předem rozmyslete. co vlastně chcete na horách dělat. Dnes se prodávají různé typi pomůcek na různá zaměření. Nenakupujte jen podle ceny, ale také podle vašich zkušeností, výšky a váhy. Nejlepší je zajít do specializované prodejny a nechat si odborně poradit. není na škodu oběhnout hned několik prodejen a po té rozhodovat i podle ceny. Máte čas.

  • Curling – Díky svému krojení jsou velmi nenáročné při sjíždění svahů. Je pohodlnější a efektivnější při zatáčení, kdy při vyvolání tlaku na jednu či druhou stranu přenesením váhy, opíše sama oblouk s poloměrem odpovídající konstrukci.
  • Běžky – zde je hlavním kritériem hmotnost kupujícího, pokud kupujete běžky dětem a sobě po prvé zvolte skluznice se šupinkami. Nemusí se mazat a tím předejdete špatným zkušenostem z běžkování. Není nic horšího, než si špatně namazat a vyrazit.

Další věci

  • Nepodceňujte výběr prádla a oblečení. Raději zajděte k serióznímu prodejci a kupte si kvalitnější oděv. Lepší je navrstvit 3 tenčí vrstvy, než jeden huňatý svetr. Bunda by měla být nepromokavá a zároveň prodyšná. Nezapomeňte, aby bunda měla protažený zadní díl pro ochranu zad.
  • Ze stejného materiálu jako je bunda by měly být i lyžařské kalhoty. Zde jsou dvě varianty s ochranou a bez ochrany zad.
  • V neposlední řadě nezapomeňte na přilbu, která při zkoušení musí dobře sedět.
  • Rukavice vybírejte nepromokavé a termoizolační cca o 5mm delší než prsty
  • Brýle jsou neocenitelným pomocníkem při slunečním svitu, ale i v mlze, pořiďte si ty, které vás ochrání vysokým UV filtrem.
  • Lyžařské boty si vybíráme podle udávané tvrdosti skeletu a počtu přesek. Vše se odvíjí podle vaší váhy a schopnostem. Tvrdší budou více nepohodlné, ale za to vás budou perfektně poslouchat při lyžování a naopak. Zkoušejte s teplými ponožky. Bota musí padnout přesně.
comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat