Úno 5

Důvod vaší nemoci

Posted in Pravo

Dostali jste se mimo pracovní schopnost a ležíte, ať už doma nebo v nemocnici s vážnější chorobou. Odešli jste ze zaměstnání se vyležet na pár dnů a protáhlo se to z důvodů komplikací na několik týdnů. Zaměstnavatel začíná podezřívat vaší ohlášenou nemoc a přiklání se k variantě, že simulujete? Má vůbec váš zaměstnavatel z vaší firmy nárok na získání bližších informací o vaší nemoci?

 Důvod vaší nemoci

Podle zákona svému zaměstnavateli nemusíte nic zdělovat. Nemoc, at je jakéhokoliv ražení a závažnosti je jen vaše osobní záležitost a nikdo vám nemůže nařídi, abyste mu je sdělovali. Jediné jak se může zaměstnavatel bránit proti zjevným simulantům jsou osobní návštěvy  u svých zaměstnanců z práce, pro kontrolu jestli dodržuje pravidla vydání neschopenky, tak by se mohl odprostit od placení nemocenské, které je zaměstnavateli uloženo zákonem.

Doktor je vázán mlčenlivostí, takže se nemusíte bát, ani o únik informací z jeho strany. Vše, co se dozví a vyhodnotí z vašeho stavu zůstane uzavřeno za dveřmi. Pouze v případě soudního sporu předkládá analýzu k nahlédnutí a to pouze soudci.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat