Úno 4

Jak vyléčit anginu

Posted in Zdravi

V krku vás bolí jako byste spolkly ping – pongový míček, který vám někde na cestě do žaludku uvízl. Škrábavý a bolestivý faktor s každým polknutím. Pokud vás krk bolí i při ohmatu je jasné, že jste se stali obětí anginy. Nepříjemné nemoci, která se musí léčit.

BolestNaHrudi Jak vyléčit anginu

Co je angina.

Angína je zánět mandlí. Naše krční mandle slouží jako filtr nežádoucích bakterií a virů v našem těle přicházející z vnějšího prostředí. Zachytávají je, aby neprošli dále do organismu, to se ovšem projevuje bolestí a zarudnutím v oblasti mandlí. Postihnut je i kořen jazyka a hltan.

Co ji způsobuje

Nejčastějším zástupcem vyvolávačů anginy je Streptococcus. Na mandlích se může vyskytovat zcela nepozorovaně. To jestli zákeřná angína propukne záleží na mnoha věcech. Množství a agresivitě bakterií především. Angína je přenášená kapénkovou infekcí a za cíl si vybírá organismy s oslabeným imunitním systémem. Člověk se ihned ocitá úplně bez chuti a energie.

Lékař

U lékaře počítejte s výtěrem krku, prohmatání uzlin. Rozsah zánětu se dá zjistit krevním rozborem. Při podezření na výskyt streptococca se nasazují nevyhnutelná antbiotika, kloktadla a doporučuje se studený, mokrý obklad v igelitu.

Svépomoc

Nejdůležitějším pomocníkem je prevence. Dodržujte pitný režim, dostatek spánku a zdravý jídelníček. Pořiďte si např. hydraulický odštavňovač a občas si připravte zeleninovou šťávu. Zvýšíte tak přísun zdravých enzymů. Jezte hodně jablka a banány. Otužujte se a snažte se o pohyb, ať už sportem nebo jen procházkami. Jakýkoliv pohyb dokáže naše tělo udržet fit.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat