Úno 2

Snadná a nepříjemná komunikace

Posted in Vztahy

Znáte to. Někdo je jako vrba a druhý by vám vykecal díru do hlavy. Charekter se s každým člověkem různí, jak se chovat pokud natrefíte na Žvanila a nebo Chlubila.? Vězte, že na každý typ člověka působí úplně něco jiného. Představme si nejzákladnější povahy v oblasti komunikace.

komunikace2 Snadná a nepříjemná komunikace

Stěžovatel

Tento tip člověka si ustavičně a neustále na něco stěžuje. Při svém agresivním rozhovoru nabádá, abyste s ním souhlasili a hledá ve vás oporu minimálně přitakání. Dokáže své mluvené postoje protlačit i do neverbálního projevu. Takový člověk dokáže velice efektivně přenášet své problémi na vás a to má negativní dopad. Nejlepší ochranou je dotyčného vyslechnout a bojovat proti ohni ohněm. Nasypejte mu do talíře své problémi, ať přemýšli i o něčem jiném, než li o sobě.

Chlubil

Tento typ vychloubačného člověka působí velice arogantně. Mluví většinou s patra a v jeho tónu je cítit nadřazenost. Šalamounův bobek je nejčastější jeho snídaní, a tak se není čemu divit, že je tak výjmečný. Zkuste takového člověka chvíli obdivovat a ses lovy – No ty si úžasnej a chytrej. To snad nikdo jiný neumí. Uvidíte, že efekt se dostaví a komunikace nabere jiné obrátky.

Žvanil

Velice otravný způsob komunikace. Tento druh řeči je vlastně monologem. Neustálé přeskakování z tématu na téma a nebo omílání jednoho a toho samého by složilo i koně. Bohužel vy jste mnohdy odkázáni na vyslechnutí. Nejtěžší je předstírat zájem. Zkuste právě proto naprostý opak. Vyhýbejte se očnímu kontaktu, založte siruce na hrudi. Protějšek by z vašeho postoje měl vytušit, co tím znázorňujete. Pokud ne, stojíte v tváří v tvář hloupému žvanilovi. Rychle pryč.

Všeználek

Tito lidé nejsou v podstatě arogantní jen si myslí, že jejich názory a vědomosti dokáží pomoci všem lidem v jeho okolí. Prosazování jaké volí není sice vhodné, ale nemělo by uškodit. S těmito lidmi je lepší souhlasit, jinak si koledujete o menší výměnu názoru, na jehož konci může být vítěz jenom jeden buďto protějšek a nebo zavřené dveře. Je na vás, co si vyberete.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat