Úno 2

Péče o vlasy podle jejich typu

Posted in Kosmetika

Každý typ vlasů je potřeba ošetřovat rozdílnými postupy. Ne každý šampon a způsob péče je vhodná pro suché a nebo mastné vlasy. Pokud chceme vypadat šik a udělat něco pro sebe, zaměřte se na následující rady, které tento článek schovává.

strih ucesy pro kratke vlasy+%285%29 Péče o vlasy podle jejich typu

Mastné vlasy

Pokud se vám vlasy odpoledne pramínkují i přesto, že jste je ráno myla, bude problém v jejich mastnotě. Ulehčující zprávou je to, že o mastné vlasy se pečuje podstatně lépe, než o suché. Zvýšená produkce mazu ve vlasových koříncích není žádná katastrofa, ale vaší pozornost si to zasluhuje. Vyvarujte se stylingových produktů, kondicionérů a přejděte k odmašťujícím šampónům, které můžete užívat denně.

  • Dobrá rada

Nasbírejte hrst čerstvé máty,  zalijte ji litrem vody a přiveďte k varu. Vychladlou, přecezenou směs si občasně vmasírujte do vlasů a nezplachujte.

Mám lupy

Lupy souvisí se suchou pokožkou. Tvorba lupů může potkat každého z nás. Měli bysme se vyhýbat každodennímu mytí šampónem a raději zvolte tip, který proti lupům bojuje. Pozor na vysoušení fenem, přílišné teplo vysušuje pokožku a napomáhá tvorbě.. Stejně tak i příliš horká voda při koupání.

Namáhané a suché

Vaše vlasy si s vámi pohrávají a dělají si co chtějí. Mají tendenci poletovat a třepit se. Dávejte si pozor na fen, kulmu a zdroje tepelného proudění. Tím své vlasy ještě více vysušujete. Chtělo by to přesedlat na domašťující a výživnou péči. Olivový olej a shea máslo jsou ideálními partnery pro boj tohoto typu. Skvělou volbou jsou i kůry a masky. Pořiďte si kvalitní kartáč s přírodními štětinami a vlasy nefénujte po koupání.

Jemné vlasy

Nejde o to, že byste snad měli málo vlasů jen máte jednotlivé z nich přílič tenké. Jediným možným bojem je opticky zvětšovat objem. Také jim nesvědčí každodenní mytí. Foukání vlasů dělejte za pomocí kulatého kartáče. Vždy pramen vlasů na něj namotejte a fénem pozvolna vysoušejte. Zapomeňte na vosk a gel. namísto toho vám poslouží např. sprej nebo pěna. I jemné melíry mohou napomoct.

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat